Поради, що потрібно зробити ДО бронювання зйомки Хрестин
Якщо ви серйозно налаштовані закарбувати таїнство Хрещення вашого малюка, рекомендую почати розмову з фотографом ДО вибору церкви. Адже від приміщення храму/церкви/хрестильні дуже залежить якість фотографій і різноманітність ракурсів.
Якщо у батьків немає особливих релігійних уподобань, я підкажу, в яких храмах виходять найкрасивіші фотографії. Я рекомендую просторі хрестильні, куди проникає природне світло.
Дуже часто вибирають церкви/монастирі, де хрестять у підвальних приміщеннях. Отримати світлу, красиву картинку там неможливо.
Я не використовую спалах під час зйомки Хрещення. Прямої заборони на це немає, проте спалах:
- заважає процесу (яскраве світло в темному приміщенні сліпить і відволікає),
- порушує таємничу атмосферу події,
- може зіпсувати стародавні ікони (їх ховають від яскравого світла).
Або вибирають дуже маленькі хрестильні, де фотографу просто ніде пересуватися. Більшість фотографій буде крупним планом і з одного ракурсу.
Ви можете порівняти, який вигляд мають фотографії таїнства Хрещення в різних храмах.
Єкатерининська церква
Військовий шпиталь, храм Св. Михаїла та Федора
Головний храм Троїцького монастиря
Хрестильня Троїцького монастиря (підвальне приміщення)
Церкока на Масанах, храм в честь ікони Божої Матері “Живоносний істочнік”
Храм всіх Святих Чернігівських
Петропавлівська церква Єлецького Успенського монастиря
Храм Покрови Пресвятої Богородиці
Також розповім про інші особливості кожного з храмів. Наприклад, є храми, у яких часто хрестять кількох дітей одночасно. Це важче як для фотографа: оскільки увага батюшки ділиться на двох діток, у мене менше можливості відзняти гарні кадри, і, крім того, збільшується кількість присутніх у хрестильні, а значить, у кадрі з’являються чужі руки і голови. Так і батькам важче: ваш малюк міг би спати першу половину обряду на руках, але якщо плаче інша дитина, загальне занепокоєння передається іншим.
Є церкви, які в день Хрещення ставлять перед фактом, про те, що діток буде двоє. Є церкви, які ніколи не беруть хрестити одночасно двох діток. Є церкви, в яких дітей повністю не занурюють, а лише поливають голову. Погодьтеся, у холодний період цей варіант варто врахувати. Мій досвід дозволить вам зробити більш усвідомлений вибір. І ще десяток інших нюансів. Якщо захочете, ми можемо поспілкуватися на цю тему.
Дуже бажано під час запису запитати в батюшки дозвіл на проведення фотозйомки. Відмов у мене не траплялося, проте це – правило хорошого тону, і так ми уникнемо неприємних ситуацій. Ви одразу побачите як саме цей батюшка ставиться до зйомки. Я зустрічала різних. Деякі одразу на початку обряду починають взаємодіяти з фотографом, розгортають малюка до нього обличчям тощо.(вони прекрасно розуміють, наскільки важливі для батьків ці кадри). Але є і не настільки лояльні.
Вартість зйомки і бронювання дати
Вартість зйомки – 2500/3000 грн залежно від способу передавання фотографій (в електронному вигляді або з надрукованими фотографіями/книгою та флешкою).
Тривалість зйомки близько години, сюди входить репортаж таїнства хрещення і кілька фотографій з батьками, хрещеними та родичами. Ви отримуєте близько 80-100 фотографій у кольорокорекції (без ретуші). Детальніше про пакети в кольорокорекції – читайте тут.
Для бронювання дати вноситься передоплата 25% (на розрахунковий рахунок). Я працюю офіційно, укладаємо Договір, де прописуємо дату, вартість, тривалість зйомки, кількість готових фотографій. Залишок суми вноситься також на розрахунковий рахунок протягом 2 днів з дати зйомки.
Що потрібно зробити ПІСЛЯ бронювання:
Фотограф – це не обов’язкова частина обряду Хрещення. Запрошення фотографа – це свідомий крок тих, хто зацікавлений в отриманні якісних знімків. Тому прошу провести невелику бесіду з хрещеними та гостями про те, що буде присутній фотограф. Дуже часто хресні/бабусі/іноді батьки закривають все, що відбувається, від фотографа, не дивляться зовсім у бік камери (хоча б іноді це потрібно робити). Або намагаються зняти обряд на телефон, тим самим заважаючи фотографу. У такому разі я просто можу не встигнути зловити кадр. Це ж стосується емоцій на обличчі. Якщо хресні стоятимуть із кам’яними обличчями, такими ж вони будуть і на фотознімках 🙁
Якщо у хресних немає власних дітей, запитайте їх, чи тримали вони коли-небудь на руках новонародженого. Вам це може здатися малозначущим, але повірте, дуже часто бувають ситуації, коли особливо хресний уперше в житті бере новонароджену дитину на руки вже безпосередньо в момент здійснення обряду і просто не знає, як її тримати. По-перше, це може бути некомфортно дитині; вона починає крутитися і плакати. По-друге, якщо завалюється голова, на фотознімках зовсім не буде видно личка. По-третє, сам хресний буде напружений, почуватиметься нервово і затиснуто. Це також буде видно на фотографіях.
Також варто звернути увагу на одяг. Краще вибрати пастельні відтінки, а не яскраві або дуже темні вбрання. У загальній масі це буде знімок-каша або яскравих, або темних плям, які дисонують зі спокійною обстановкою в церкві. Крім того, світлий одяг служить додатковим відбивачем світла, якого часто не вистачає.
Кольорова гама знімків – білий, беж, золото, жовтий, медовий, світло-коричневий. Іноді може бути червоний – якщо багато оксамиту в церкві, блакитний – часто стіни пофарбовані блакитною фарбою. Усе залежить від розпису церкви. Дуже прошу – не обирати чорний одяг.
Бажано батькам і хрещеним приїхати хв за 15 до початку обряду, і зняти загальні кадри. Після церемонії дітки дуже часто втомлюються, плачуть після купання, і відзняти спільні кадри дуже важко, іноді зовсім вони не виходять. Тільки напишіть мені заздалегідь, чи зможете ви приїхати раніше.
Ваш фотограф Ющенко Тетяна ♥